Goziny otwarcia : Pon-Sob 8:00-19:00

Telefon : +48 783 962 360

Nawozy potasowe

Nawozy potasowe

Nawozy potasowe – sprawdź ofertę firmy Pepe-Rol z Karolina

Oferujemy nawozy do wszystkich rodzajów upraw. Nasze produkty kierujemy głównie do rolników z Lublina, Puław, Karolina i Garbowa, a także okolicznych miejscowości i gmin. W tej kategorii prezentujemy charakterystykę nawozów potasowych. Głównym składnikiem tych nawozów mineralnych jest potas w formie kationu K+. To makroskładnik pokarmowy dla roślin, konieczny podczas międzymembranowego transportu elektronów w trakcie symilacji dwutlenku węgla (CO2). Potas jest potrzebny także częściowo do biosyntezy związków organicznych. Jego niedostatek skutkuje mniejszym wytwarzaniem cukrów (monosacharydów i w efekcie skrobi).

Nawozy potasowe to sole mineralne (wypłukiwane i suszone), czyli w znacznej mierze chlorek potasu minerału sylwin lub kainit (nawóz potasowo-magnezowy), saletra indyjska (azotan potasu, 45–46% K2O, 12% N2), a w ostateczności produkty uzyskane z ich przerobu, jak np. kalimagnezja.

Nawozy potasowe dzielimy na:

  • nawozy chlorkowe, które znajdują zastosowanie do roślin niewrażliwych na nadmiar chloru, w tym przypadku potas występuje w postaci chlorku potasu (KCl), np. kainit (8–10% K2O), czy też sole potasowe,
  • nawozy siarczanowe, w których potas występuje w postaci siarczanu potasu, można je zastosować do wszystkich roślin, np. kalimagnezja (26–30% K2O nawóz potasowo-magnezowy),
  • Nawozy potasowe to również nawozy nisko- i wysokoprocentowe (32–51% K2O), np. sole potasowe, siarczan potasu oraz metafosforan potasu.

W naszym kraju gleby zazwyczaj są ubogie w nawozy potasowe. Zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty nawozów potasowych i do skontaktowania się z siedzibą firmy w Karolinie.

Made with a in 2017 by Amazing Design - www.amazingdesign.eu