Goziny otwarcia : Pon-Sob 8:00-19:00

Telefon : +48 783 962 360

Nawozy wapniowe

Nawozy wapniowe

Krótki opis nawozów wapniowych

Proponowane nawozy wapniowe należą do grupy nawozów tlenkowych (CaO). Ich atutem jest szybkość, z jaką wapno uwalnia się do gleby i staje się dostępne dla roślin. Co więcej, są oferowane w formie niepylącej, co znacznie ułatwia proces ich aplikacji. Warto pamiętać, że wapno tlenkowe powinno być stosowane w precyzyjnie określonych dawkach, ponieważ jego zbyt duża ilość może podnieść odczyn gleby do wysokiego poziomu (powyżej pH 7,2), a wtedy wiele pierwiastków tkwiących w niej staje się niedostępnych dla rozwijających się roślin.

Nawozy mineralne – najlepsze rozwiązanie

Jeśli weźmiemy pod uwagę nawozy węglanowe (CaCO3) to wśród nich najszybciej działa kreda, a to za sprawą jej cząsteczek o naturalnej wielkości 0,147 mm. Cechuje ją również bardzo duża wartość zobojętniająca (ilość nawozu wymagana do zobojętnienia określonej ilości kwasu). Ta sama cecha występuje w nawozie wapniowo-magnezowym, w którym tlenek magnezu ma o czterdzieści procent większą wartość zobojętniającą niż tlenek wapnia.

Wapno kredowe – poznaj jego zalety

Na stopień rozdrobnienia powinniśmy zwracać uwagę w przypadku nawozów, które zostały wytworzone ze skał twardych (np. nawozy dolomitowe), ponieważ wpływa on na efektywność odkwaszania gleby. W przypadku miękkich wapieni jak np. wapno kredowe bądź nawozów tlenkowych wapniowych oraz wapniowo-magnezowych ma on mniejsze znaczenie. Pamiętajmy, że im większy stopień rozdrobnienia nawozów, tym wapń będzie szybciej uwalniany do gleby, a co za tym idzie dostępny dla roślin w niej żyjących.

W naszej ofercie znajdziesz najwyższej jakości nawozy wapniowe. Działamy na terenie Lublina, Puław, Karolina, gminy Garbów i okolic. Zapraszamy.

Made with a in 2017 by Amazing Design - www.amazingdesign.eu